دو پژوهشگر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بین دو درصد دانشمندان برتر جهان

22 مهر 1402
معاون تحقیقات و فناوری عنوان کرد: بر اساس داده‌های منتشر شده توسط تیم تحقیقاتی دانشگاه استنفورد، دو نفر از پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در فهرست دو درصد دانشمندان برتر جهان در سال 2022 با بیشترین میزان تاثیرگذاری قرار گرفتند.

دکتر اکرم فرهادی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تیم تحقیقاتی دانشگاه استنفورد هر ساله بر اساس معیارهای علم‌سنجی و با محاسبه شاخصی به نام «شاخص استنادی مرکب»، افرادی را که در رشته‌های خود تأثیرگذار هستند، تحت عنوان دانشمندان یک درصد و دو درصد دانشمندان انتخاب می‌کند.

وی افزود: بر اساس گزارش متخصصان دانشگاه استنفورد که با کار بر روی داده‌های اسکوپوس انجام شده است، فهرست دانشمندان پر استناد در تمامی رشته‌ها و نیز دو درصد برتر حوزه‌های علمی شناسایی و معرفی شدند که دکتر بهمن رماوندی و دکتر سینا دوبرادران از پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در فهرست دو درصد دانشمندان برتر جهان در سال 2022 قرار گرفته‌اند.

معاون تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: در این فهرست، پارامترهای متعددی بر روی مقالات منتشره در پایگاه استنادی اسکوپوس از سال ۱۹۶۰ تا 2023 میلادی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است که از جمله آن می‌توان به تعداد مقالات و تعداد ارجاعات به مقالات شامل یا بدون خوداستنادی نویسنده، تعداد مقالات تک نویسنده، درصد استناد نویسندگان به مقالات خود، رنکینگ دانشمندان در حوزه‌های تخصصی و معرفی حوزه تخصصی نویسندگان اشاره کرد.

لینک داده‌های منتشر شده توسط تیم تحقیقاتی دانشگاه استنفورد: https://elsevier.digitalcommonsdata.com/datasets/btchxktzyw/6


کلمات کلیدی:
دو_درصد_دانشمندان_برتر     دکتر_سینا_دوبرادران     دکتر_بهمن_رماوندی    

تاریخ بروز رسانی:   22 مهر 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >